Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kadra Liceum

Kadra Liceum

Nauczyciele liceum - zdjęcie grupowe

Cechuje nas otwartość na zmiany i gotowość na ciągłe poszerzanie swoich kompetencji i wiedzy szczególnie w zakresie nowych technologii. Uczniowie cenią sobie nasze partnerskie relacje i indywidualne podejście do każdego z nich.
Podstawą do rozwoju jest otrzymywanie informacji zwrotnej o postępach, dlatego dopasowujemy sposób oceniania do wyzwań i potrzeb obecnej edukacji. Jesteśmy zwolennikami idei Carol Dweck "NOT YET".  Jesteśmy też przekonani, że nie tylko uczniowie muszą otrzymywać feedback dotyczący ich pracy, ale i my nauczyciele.  Dlatego co roku uczniowie wypełniają anonimowe ankiety o naszej pracy, a my musimy się zmierzyć z otrzymanymi ocenami. Na szczęście wyniki mamy godne zaprezentowania szerszej publiczności. Słuchamy naszych uczniów, doceniamy konstruktywną krytykę, bierzemy pod uwagę opinie rodziców, wdrażamy zmiany tak szybko jak to możliwe. 
Jesteśmy świadomi wyzwań jakie stoją przed przyszłymi absolwentami szkoły ponadpodstawowej. Rynek pracy na jaki będą wchodzić po skończeniu edukacji, będzie już zupełnie inny niż ten, który mamy dzisiaj. W Liceum "REJ" kształtujemy postawę odpowiedzialności za własny rozwój, podejmowania samodzielnych decyzji, rozpoznawania swoich talentów i rozwoju pasji.

Dyrekcja szkoły:

portret kobiety
 
Dyrektor: mgr Dorota Feodorów

portret mężczyzny
Zastępca dyrektora: mgr Marcin Gut

 

 

Nauczyciele szkoły

J. POLSKI
mgr Dorota Brzezicka

awatar kobietyJestem z wyboru polonistką i logopedą. Lubię wymyślać innowacyjne zadania łączące świat współczesny z literaturą minionych epok.Stanisław Wokulski na Instagramie, mem z „Pana Tadeusza”, zadania do lektury ukryte pod kodami qr… to tylko początek do rozwoju kreatywności uczniów. Myślę, że każda, nawet najbardziej archaiczna lektura, może skłonić do refleksji. Prywatnie jestem ciekawą świata podróżniczką. Uwielbiam słońce, Włochy i …cappuccino.

 
dr Marta Iwańska-Siwek

portret kobietyW LO im. Mikołaja Reja uczę języka polskiego oraz przedmiotu historia i teraźniejszość. Z wykształcenia jestem doktorem nauk humanistycznych, badam współczesny język polski na “żywym organizmie” Uczniów. Wyniki badań i diagnozy zamieszczam w artykułach naukowych i publikacjach językoznawczych. 
Uwielbiam twórczość Olgi Tokarczuk, Wisławy Szymborskiej oraz … Adama Mickiewicza. Na lekcjach nie przysparza mi to sympatii, jedynie lekkie zdziwienie podobne do tego, jakie Mały Książę wyrażał odwiedzając kolejne planety - “Dorośli są jacyś dziwni”. 
Prywatnie jestem żoną, mamą trzech dziewczynek, a także właścicielką niesfornego mopsa Elvisa. W wolnym czasie chodzę po górach, lubię jeździć na nartach. Kilka razy w roku odwiedzam Warszawę, odkrywając jej piękno i unikatowość w muzeach, galeriach sztuki, teatrach i zwyczajnych ulicach, na których wciąż wiele jest śladów traumatycznej historii XX wieku.

J. ANGIELSKI
mgr Agata Ewak

awatar kobietyJestem nauczycielem języka angielskiego oraz egzaminatorem maturalnym. Uczenie języka angielskiego jest moją pasja, którą od lat staram się dzielić z moimi uczniami. W swojej pracy wykorzystuję zasoby Internetu - filmy wideo z YT, Ted Talk czy edTED oraz artykuły, które stanowią podstawę ciekawych rozmów i debat, ponieważ nauka języka to nie tylko praca z podręcznikiem. Zachęcam uczniów do przygotowywania projektów w języku angielskim dzięki czemu skutecznie rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, wyszukiwania i weryfikowania informacji oraz wypowiadania się na trudne tematy. W liceum koordynuję również wymianę ze szkołą partnerską w Heidelbergu, uczestniczyłam w projektach dla nauczycieli w Dublinie, Londynie i Bournemouth. Jednak nie samą pracą żyje człowiek. Moją pasją jest również turystyka górska, podróżowanie, pływanie, jazda na rowerze a w zimie na nartach. Lubię planszówki, dobre książki oraz ciekawe, prowokujące do myślenia filmy.


mgr Agnieszka Korzec-Biesik

awatar kobietyPoczątkowo technik chemik z zamiłowaniem do języków obcych, później anglista, tłumacz prawniczy, ekonomiczny i techniczny, wydawca i redaktor książek, a obecnie nauczyciel. Chętnie podejmuję wyzwania i poznaję coraz to nowe dziedziny życia. Wkładam serce we wszystko, co robię. Lubię ludzi, a praca z młodzieżą przynosi mi wiele satysfakcji. Mogę w ten sposób dzielić się wiedzą i zarażać uczniów otwartością oraz szerokim spojrzeniem na świat. Cenię sobie chwile spokoju i wyciszenia z dobrą książką lub na łonie natury.


mgr Maria Grygierzec

portret kobietyAnglistka z wieloletnim doświadczeniem pracy w szkołach w Polsce i w Anglii. Podróże, młodzież, moi uczniowie dają mi energię do działania, doskonalenia się i zdobywania nowych umiejętności. Początkująca ogrodniczka, moją pasją jest świat kwiatów: róże angielskie Davida Austina, dalie i hortensje. Uwielbiam kameralne koncerty muzyki instrumentalnej.

 
mgr Jolanta Leszczyńska

portret kobietyJestem nauczycielem z wieloletnim stażem. Swój warsztat pracy doskonaliłam w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Praca w małych grupach w naszej szkole daje ogromne możliwości efektywnego korzystania z dodatkowych zasobów takich jak warsztaty, multimedia oraz motywowania uczniów do zakończenia nauki na poziomie B2/C1. Większość młodzieży korzysta z możliwości podejścia do egzaminu C1/B2, który jako Centrum Egzaminacyjne British Council organizujemy co roku na terenie naszej szkoły. Uwielbiam góry, narty i tenis.

 
J. NIEMIECKI
mgr Monika Heinrich

portret kobiety

Jestem absolwentką filologii germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Język niemiecki towarzyszył mi od najmłodszych lat i choć początkowo niechętnie się go uczyłam, szybko połknęłam bakcyla u boku najwspanialszej osoby, niestety nieżyjącej już, Pani Profesor Anety Zawady. 
Jestem od ponad 20 lat w “Reju”. To tutaj uczyłam się swojego fachu w praktyce, u boku niesamowitych Koleżanek i Kolegów. I były to dla mnie ogromne autorytety. 
Współorganizowałam wiele wymian międzynarodowych ze szkołami partnerskimi w Wolfsburgu, Heidelbergu, Bad Zwischenan i Goudzie. Byłam weryfikatorem maturalnym, egzaminatorem przy Instytucie Goethego oraz TELC. Moi uczniowie to laureaci wojewódzkich konkursów z j.niemieckiego dla gimnazjalistów. Wielu absolwentów naszego Reja wybrało dalszą edukację w krajach niemieckojęzycznych i spora ilość realizuje się w tych krajach zawodowo.
W wolnym czasie kocham to, co niekoniecznie związane jest z moim zawodem: muzykę, literaturę, film, podróże i mój ogród. Sting i Tomasz Mann to moi niezmienni faworyci.
Prywatnie? Żona, mama trójki wspaniałych dzieci oraz właścicielka dwóch psów, które rządzą całą naszą domową piątką ;)

J. HISZPAŃSKI
mgr Diego Sanchez Medina

rysunek twarzy mężczyzny

 
 

 


mgr Ricardo Muńoz Roufak

portret mężczyznyMam na imię Ricardo, jestem Hiszpanem. W Polsce mieszkam od około 10 lat, na początku w Krakowie, gdzie stawiałem pierwsze kroki jako nauczyciel, a teraz w Bielsku. Od 2010 stale podnoszę swoje kompetencje. Z radością uczę młodzież i studentów języka hiszpańskiego, daje mi to dużo satysfakcji. Lubię jeździć na rowerze, czytać, ale moją prawdziwą pasją jest flamenco i każdą wolną chwilę poświęcam grze na gitarze.

 
J. WŁOSKI
mgr Sara Kaftańska

portret kobietyUkończyłam studia z historii sztuki i italianistyki. Chciałam zostać historykiem sztuki i specjalizować się w sztuce barokowej. Do tego włoski jest niezbędny, więc zapisałam się na filologię. Język, a potem nauczanie, tak mnie wciągnęły, że musiałam zmienić plan na życie. Uczę od 12 lat głównie dorosłych i młodzież. Praca z młodymi ludźmi sprawia mi ogromną radość.
Kiedyś w wolnym czasie czytałam, pływałam, próbowałam swoich sił w kaligrafii, ceramice i innych pracach plastycznych. Obecnie cały mój czas wolny jest pożerany przez dwóch małych łobuziaków.

MATEMATYKA
mgr Anna Praszczyk

awatar kobietyJestem absolwentką Politechniki Śląskiej kierunku Matematyka oraz Politechniki Opolskiej kierunku Informatyka, dlatego z powodzeniem uczyłam obu przedmiotów w LO nr 4 w Bytomiu. Jestem nauczycielem dyplomowanym, od niespełna 20 lat przekazuję uczniom swoją pasję i zamiłowanie do nauczanych przeze mnie przedmiotów. Prowadzę zajęcia dodatkowe z programowania w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Dbam o rozwój i osiągnięcia swoich uczniów, w tym celu stworzyłam programy autorskie zajęć przygotowujących do egzaminów i konkursów. Mam doświadczenie w pracy  z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych - przez 15 lat pracowałam w szkole z oddziałami integracyjnymi. Organizuję wyjazdy na ciekawe wykłady na uczelniach technicznych oraz na ważne wydarzenia ze świata informatyki. Uzyskałam tytuł najlepszej nauczycielki w szkole.
Moją pasją jest również muzyka – gram na pianinie, od 3 lat rozwijam się wokalnie. Uwielbiam dobre filmy.


dr Miłosława Zastawny-Kubica

awatar kobietyZ zamiłowania nauczyciel, z wykształcenia doktor nauk fizycznych, fizyk teoretyk, astrofizyk, matematyk i surdopedagog. Lubię zarażać pasją do nauki. Uwielbiam historię, zwłaszcza starożytną. Bardzo dużo czytam i nie tylko zbiory zadań, ale też literaturę fantasy i historyczną. Lubię zwiedzać ciekawe miejsca, niekoniecznie ruiny.

 
HISTORIA oraz WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE
mgr Marcin Marczyński

portret mężczyznyZ Rejem związany jestem od ponad dwudziestu lat. Uczę historii lecz z  zaciekawieniem spoglądam w przyszłość.  Interdyscyplinarność mego przedmiotu pozwala Mi odkrywać wciąż nowe ścieżki wiedzy i docierać do idei człowieka renesansu :). W ulubione podróże po Polsce zabieram książki, harcerskiego ducha, survivalowy zestaw przetrwania i …sto mil ciszy.


mgr Jacek Talik

portret mężczyznyJestem nauczycielem “Reja”od początku istnienia placówki, staram się łączyć pasję do historii z umiejętnym objaśnianiem wydarzeń. Jestem raczej gawędziarzem, ale z chęcią do zaskoczenia ciekawostkami i zwrotami akcji.  Nauczam i lubię też inne nauki społeczne: socjologię, politykę, prawo i chętnie pomagam uczniom odkrywać tajniki tych dyscyplin, zwłaszcza jak chcą je studiować. Rzadziej, choć z wielką satysfakcją, zdarza mi się pomagać uczniom w osiąganiu sukcesów w olimpiadach przedmiotowych, debatach publicznych. Współpracuję regularnie jako egzaminator i weryfikator z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Jaworznie, przy obsłudze egzaminu maturalnego. Zdarzyło mi się napisać, myślę że ciekawie, kilka książek zwłaszcza do nauki historii i wosu. Jestem mężem, ojcem i od niedawna szczęśliwym  dziadkiem. Moją młodzieńcza pasją pozostała siatkówka.

 
HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ
dr Marta Iwańska-Siwek

portret kobietyW LO im. Mikołaja Reja uczę języka polskiego oraz przedmiotu historia i teraźniejszość. Z wykształcenia jestem doktorem nauk humanistycznych, badam współczesny język polski na “żywym organizmie” Uczniów. Wyniki badań i diagnozy zamieszczam w artykułach naukowych i publikacjach językoznawczych. 
Uwielbiam twórczość Olgi Tokarczuk, Wisławy Szymborskiej oraz … Adama Mickiewicza. Na lekcjach nie przysparza mi to sympatii, jedynie lekkie zdziwienie podobne do tego, jakie Mały Książę wyrażał odwiedzając kolejne planety - “Dorośli są jacyś dziwni”. 
Prywatnie jestem żoną, mamą trzech dziewczynek, a także właścicielką niesfornego mopsa Elvisa. W wolnym czasie chodzę po górach, lubię jeździć na nartach. Kilka razy w roku odwiedzam Warszawę, odkrywając jej piękno i unikatowość w muzeach, galeriach sztuki, teatrach i zwyczajnych ulicach, na których wciąż wiele jest śladów traumatycznej historii XX wieku.

GEOGRAFIA
mgr Marcin Gut

portret mężczyznyW “Reju” uczę prawie od początku istnienia szkoły. Jestem nauczycielem geografii, w. fizycznego i przedsiębiorczości / ekonomii. Od kilkunastu lat również wicedyrektorem szkoły. Pracując dla CKE i OKE, pomagam w przygotowaniu materiałów maturalnych i sprawdzaniu matur. W ramach współpracy z wydawnictwami jestem autorem i współautorem książek oraz materiałów dydaktycznych z geografii. 
Moje zainteresowania rozwijałem na ścieżce kształcenia, a później zawodowej. Fascynacje muzyczne wspierałem uczęszczaniem do szkoły muzycznej, sportowe – treningami i kształceniem wyższym, geograficzne i ekonomiczne – studiami wyższymi i podyplomowymi.
W nauczaniu lubię kontakt z niepokornymi intelektualnie uczniami oraz konieczność ciągłego dokształcania się. Mam przyjemność pomagać uczniom w przygotowaniach do matury oraz olimpiad: geograficznej, ekonomicznej i przedsiębiorczości, w których uczniowie “Reja” zdobyli kilkadziesiąt tytułów laureatów i finalistów zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. 
Prywatnie jestem mężem i ojcem dwóch wspaniałych córek, już dorosłych i samodzielnych. Nadal lubię dobrą muzykę, spacery górskimi ścieżkami, poznawanie różnorodności świata i ciekawą książkę.

 
PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
mgr Grażyna Mojżesz-Wlazły

awatar kobietyW tutejszej szkole uczę podstaw przedsiębiorczości, ale zawodowo jestem również związana z matematyką.
Na lekcjach stawiam na nabywanie przez uczniów praktycznych umiejętności, które w przyszłości pozwolą im na podejmowanie korzystnych decyzji o charakterze ekonomicznym, finansowym. Stąd sporo dyskusji, w czasie których  można ustosunkowywać się do konkretnych przykładów  „z życia wziętych”. W ramach zajęć korzystam z doświadczenia osób prowadzących działalność gospodarczą lub działających w świecie finansów (niektórych zapraszam na lekcje), organizuję m.in. wyjazdy na atrakcyjne tematycznie targi . Treść i sposób prowadzenia zajęć kieruję do wszystkich zarówno tych, którzy z tematyką biznesową do tej pory nie mieli styczności, jak i tych którzy w chcą rozwijać swoje zainteresowania w tym kierunku (moi uczniowie są laureatami na szczeblu centralnym konkursów giełdowych oraz z zakresu zarządzania firmą).
Byłam pracownikiem naukowym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jestem autorką artykułów oraz publikacji książkowych w tym „Zbioru zadań z arytmetyki gospodarczej”. Reprezentowałam Polskę na Międzynarodowej Konferencji Dyrektorów Szkół Unii Europejskiej w Berlinie, co umożliwiło mi nawiązanie współpracy ze szkołami w kilku krajach europejskich. Przez wiele lat pracowałam w liceum w Kętach.

 
BIOLOGIA
mgr Monika Jańczak

awatar kobietyJestem nauczycielem biologii i w Reju zaczęłam swoją szkolną karierę. Mogę powiedzieć, że zdecydowanie jest to moje miejsce. Uwielbiam pracę z młodzieżą. Na lekcjach staram się przekazywać wiedzę w przystępny i atrakcyjny sposób oraz zaszczepiać w młodzieży chęć do poznawania piękna przyrody. Po pracy najchętniej spędzam czas w ogrodzie, dlatego gdybym nie była nauczycielem, zostałabym ogrodniczką :)

 
mgr Wanda Łozińska

awatar kobietyJestem nauczycielem biologii i opiekunem merytorycznym wielu pokoleń olimpijczyków - finalistów, laureatów i zwycięzców Olimpiady Biologicznej, Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu, Europejskiego Konkursu Młodych Naukowców EUCYS i Ogólnopolskiego Konkursu Młody Mistrz Techniki, a także złotego i srebrnego medalisty międzynarodowych zawodów Olimpiady Biologicznej. Jestem autorem i współautorem publikacji z dziedziny ekologii, książek z dziedziny dydaktyki biologii i prostych kluczy do oznaczania roślin.
Lubię uczyć i lubię dzielić się moją pasją do poznawania przyrody,  zwłaszcza tej w najbliższej okolicy, stąd częste lekcje w terenie. Największym komplementem, który słyszę od młodzieży to gdy na słowa …a teraz na koniec lekcji… rozlega się “juuuż?”.
W wolnych chwilach wędruję po Polsce z plecakiem i szkolę adeptów na przewodników beskidzkich. Żegluję z rodziną i znajomymi. Uwielbiam czytać i czytam wszystko co wpadnie mi w ręce.

 
CHEMIA
mgr Alicja Żmudka

portret kobiety,,ta młoda od chemii’’
Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, gdzie skończyłam studia magisterskie na Wydziale Chemii - specjalizacja chemia kryminalistyczna. Tuż po studiach trafiłam do Reja. Praca z młodzieżą okazała się strzałem w dziesiątkę. To praca, która sprawia mi ogrom radości. Na tej drodze jestem już od dwóch lat. Staram się tak uczyć, aby uczniowie jak najwięcej wyciągali z lekcji. Motywuje uczniów do pracy różnymi rodzajami quizów. Nauczanie z wykorzystaniem Ipadów tak bardzo weszło mi w nawyk, że w innej szkole uczniowie określają mnie mianem ,,Pani IPad”. Interesuję się analizą składów, dietetyką. Staram się tę wiedzę również przemycać na lekcjach chemii.

 
FIZYKA
mgr Dorota Feodorów

portret kobietyZ zamiłowania i wykształcenia jestem nauczycielem, który przez ponad dwadzieścia dwa lata związany był zawodowo ze szkołą muzyczną w Bielsku-Białej. Od września 2014 roku jestem dyrektorem Liceum Reja. Moją pasją jest przekazywanie wiedzy fizycznej w sposób przystępny, zrozumiały i na tyle ciekawy, by udział w zajęciach nie był męką. Czasem udaje się więcej... Kilkukrotnie moi uczniowie zdobyli tytuły laureata w wojewódzkich konkursach kuratoryjnych z fizyki, a także innych konkursach interdyscyplinarnych.
Mówią o mnie kosmitka i rewolucjonistka, bo wciągnęłam nauczycieli i szkołę w nowy świat technologii i iPadów. Ciągle się uczę!
Poza szkołą jestem żoną, mamą, babcią. Uwielbiam narty, żagle i rowerowe wyprawy w dzicz z namiotem i całym dobytkiem na bagażniku. Gdzie? Polska, Finlandia, Szwecja, Grecja, a może Chorwacja? 500 km a może więcej? OK, byle z dala od zgiełku ludzi i miast.


mgr Ewa Gajda

awatar kobietyPo 22 latach pracy w V Liceum Ogólnokształcącym zostałam zaproszona do pracy w LO Reja. Moją pasją jest tłumaczenie zawiłości przyrody. A jak się nie da słowami, to wzorem Newtona "na jabłkach". Obsługa iPada generuje nieustający rozwój osobisty.

 

INFORMATYKA
mgr Anna Praszczyk

awatar kobietyJestem absolwentką Politechniki Śląskiej kierunku Matematyka oraz Politechniki Opolskiej kierunku Informatyka, dlatego z powodzeniem uczyłam obu przedmiotów w LO nr 4 w Bytomiu. Jestem nauczycielem dyplomowanym, od niespełna 20 lat przekazuję uczniom swoją pasję i zamiłowanie do nauczanych przeze mnie przedmiotów. Prowadzę zajęcia dodatkowe z programowania w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Dbam o rozwój i osiągnięcia swoich uczniów, w tym celu stworzyłam programy autorskie zajęć przygotowujących do egzaminów i konkursów. Mam doświadczenie w pracy  z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych - przez 15 lat pracowałam w szkole z oddziałami integracyjnymi. Organizuję wyjazdy na ciekawe wykłady na uczelniach technicznych oraz na ważne wydarzenia ze świata informatyki. Uzyskałam tytuł najlepszej nauczycielki w szkole.
Moją pasją jest również muzyka – gram na pianinie, od 3 lat rozwijam się wokalnie. Uwielbiam dobre filmy.

 

MUZYKA
dr Anna Ostrowska

awatar kobietyNauczyciel, dyrygent, wykładowca – muzyk interdyscyplinarny. Jestem absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie także uzyskałam tytuł doktora sztuk muzycznych. Pracuje na wszystkich poziomach edukacyjnych, ukazując piękno i wartość muzyki. Moim drogowskazem pedagogicznym jest motto „Muzyka ma być przyjemnością”. Dążę do tego, aby odkrywanie tej sztuki i wspólne tworzenie było kreatywne i fascynujące, by przynosiło radość, niezwykłą przyjemność i niezapomniane muzyczne przeżycia.
Prywatnie miłośniczka górskich przygód i wycieczek, rękodzieła, wyszukanej muzyki, aromatycznej kawy, samochodów retro, a w wolnych chwilach fotograf.
Z niekonwencjonalnymi pomysłami i szerokim uśmiechem realizuję wszystkie, nowe, wytyczone cele.

 

EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA
mgr Tomasz Sowiński

portret mężczyznyZ wykształcenia jestem historykiem, archiwistą, bibliotekarzem, animatorem kultury, edukatorem bezpieczeństwa, ale w tej kwestii nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa, gdyż stały rozwój sprawia mi wielką satysfakcję. W wolnych chwilach bywam w teatrze, na koncertach muzyki jazzowej i klasycznej, w galeriach sztuki, muzeach, ale przede wszystkim w górach. Lubię w towarzystwie przyjaciół przemierzać krótko- i długodystansowe szlaki, na które zawsze zabieram aparat fotograficzny. W czasach nauczania zdalnego w moim życiu pojawiła się niezwykle kochana istota, kotek Loki.

WYCHOWANIE FIZYCZNE
mgr Rafał Widuch

awatar mężczyznyJestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, trenerem II klasy z piłki siatkowej, instruktorem lekkiej atletyki i gimnastyki oraz Menedżerem Sportu i Turystyki.
Jako nauczyciel dyplomowany z wychowania fizycznego, związanym jestem z "Rejem" od kilkudziesięciu lat. Od najmłodszych lat sport był ważny w moim życiu. Bardzo się cieszę, że mam możliwość na zajęciach szkolnych, zawodach i turniejach oraz organizowanych przeze mnie obozach sportowych zarażać młodzież swoją pasją.
Moją ulubioną dyscypliną sportową jest siatkówka, którą aktywnie uprawiam do dnia dzisiejszego.


mgr Magdalena Żelechowska

awatar kobietyJestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, instruktorką pływania, narciarstwa, aerobiku oraz gimnastki korekcyjnej. Od najmłodszych lat pasjonował mnie tanieć, głównie modern jazz. Doświadczenie zdobyte na salach tanecznych mogę teraz wykorzystać przy prowadzeniu zespołu “Rej Cheerleaders”. 
Z Liceum Reja związana jestem od 2016 roku i m.in.  doceniam go za to, że uczniowie poprzez system punktowy z wychowania fizycznego mogą wybrać i rozwijać się w tej dyscyplinie sportowej, która ich interesuje.

RELIGIA KATOLICKA
mgr Krystyna Blachura

portret kobietyPróba poznania Boga i chęć spotkania się z Nim pociąga mnie od zawsze. To taka swoista pasja.  Stała się ona przyczyną podjęcia studiów Teologicznych, które ukończyłam na UP JPII – Kraków. Ponieważ dobrze dzielić się tym co dobre, cieszę się, że mogę część mojej wiedzy przekazać uczniom.
Współpraca z uczniami pozwoliła mi również wyjść z nimi w przestrzeń działalności charytatywnej w bardzo szerokim zakresie jaki daje nie tylko stała współpraca z diecezjalnym Caritas, ale także z innymi ośrodkami potrzebującymi wsparcia wolontariuszy.
Szkolny wolontariat gromadzi w swoim kręgu uczniów różnych wyznań, to stało się zachętą by również podjąć spotkania na płaszczyźnie ekumenicznej. Zatem, by Boże pragnienie jedności jego uczniów stało się faktem od kilku lat staram się pomóc w inicjacji nabożeństw ekumenicznych.
Inną moją pasją jest animacja filmowa. Moja początkowa edukacja zmierzała, by się w niej rozwijać. Dlatego prócz działalności katechetycznej od wielu lat pracuje w Bielskim Studio Filmów Rysunkowych rysując sceny do wielu filmów zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

ETYKA
mgr Marcin Marczyński

portret mężczyznyZ Rejem związany jestem od ponad dwudziestu lat. Uczę historii lecz z  zaciekawieniem spoglądam w przyszłość.  Interdyscyplinarność mego przedmiotu pozwala Mi odkrywać wciąż nowe ścieżki wiedzy i docierać do idei człowieka renesansu :). W ulubione podróże po Polsce zabieram książki, harcerskiego ducha, survivalowy zestaw przetrwania i …sto mil ciszy.

BIBLIOTEKARZ
mgr Tomasz Sowiński

portret mężczyznyZ wykształcenia jestem historykiem, archiwistą, bibliotekarzem, animatorem kultury, edukatorem bezpieczeństwa, ale w tej kwestii nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa, gdyż stały rozwój sprawia mi wielką satysfakcję. W wolnych chwilach bywam w teatrze, na koncertach muzyki jazzowej i klasycznej, w galeriach sztuki, muzeach, ale przede wszystkim w górach. Lubię w towarzystwie przyjaciół przemierzać krótko- i długodystansowe szlaki, na które zawsze zabieram aparat fotograficzny. W czasach nauczania zdalnego w moim życiu pojawiła się niezwykle kochana istota, kotek Loki.

PSYCHOLOG
mgr Ewa Paździora

portret kobietyPoruszają mnie historie i przeżycia ludzi, których poznaję. Lubię rozmawiać, a ściślej zadawać pytania i słuchać. I na to pozwala mi moja praca. Wielką przyjemność sprawia mi  towarzyszenie młodym ludziom w rozwoju, pokonywaniu wyzwań, odkrywaniu mocnych stron i szukaniu rozwiązań.
Prywatnie, jestem żoną i mamą dwójki cudnych chłopaków, z którymi uwielbiamy eksplorować dzikie plaże Bałtyku;). Wybieram pracę w zespole niż działanie w pojedynkę.  Doświadczanie przyjaźni i więzi dodaje mi skrzydeł. Lubię klimat polskich filmów z czasów PRL, ówczesny design, jazz  i Stinga.  Od kilkunastu już lat inspirują mnie i zachwycają Boże interpretacje szczęścia, miłości i sensu życia…

PEDAGOG/PSYCHOLOG/PEDAGOG SPECJALNY
mgr Magdalena Rusin

portret kobietyZ wykształcenia jestem pedagogiem i psychologiem. Najbliższe jest mi holistyczne podejście do człowieka oraz autentyczność w relacjach międzyludzkich. Ze szkołą jestem związana od 2005 roku. Drugi człowiek budzi moje zainteresowanie odkąd pamiętam i dlatego mogę stwierdzić, że moja praca jest równocześnie moją pasją. Prywatnie jestem mamą, trenuję tai chi, ciągle się czegoś uczę, jeżdżę na nartach, doceniam piękno. 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-03-22 22:40przez:
Opublikowano:2023-03-22 22:09przez: Admin
Zmodyfikowano:2024-03-10 22:05przez: Admin
Podmiot udostępniający: Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej
Odwiedziny:3375

Rejestr zmian

 • [2024-03-10 22:05:32]Adminformatowanie tekstu
 • [2023-09-01 22:25:56]Adminmodyfikacja
 • [2023-09-01 22:25:04]Adminmodyfikacja
 • [2023-09-01 22:23:58]Adminmodyfikacja
 • [2023-09-01 22:17:20]Adminmodyfikacja
 • [2023-04-21 10:38:51]Adminmodyfikacja
 • [2023-04-17 09:33:50]Adminuzupełnienie
 • [2023-04-08 21:05:12]Adminmodyfikacja
 • [2023-04-08 20:08:31]Adminmodyfikacja
 • [2023-04-08 20:06:53]Adminm
 • [2023-04-08 19:55:51]Adminmodyfikacja
 • [2023-03-22 22:36:09]Adminutworzenie treści

Banery/Logo